Medová lékárna

Pilné včelky kromě sběru sladkých šťáv z květů sbírají také květový pyl a pro své potomstvo vyrábějí mateří kašičku.
MATEŘÍ KAŠIČKU vytvářejí mladé včelí dělnice a touto kašičkou krmí larvy, ze kterých se vylíhnou budoucí další včelky a zároveň touto kašičkou krmí svou matku po celý její život. Mateří kašička obsahuje hlavně bílkoviny a mnoho dalších zdraví prospěšných složek. Mateří kašička se používá
jako doplněk stravy a jako přídavná složka různých léků. Mateří kašičku můžete zakoupit v naší prodejně ve formě skleněných ampulek – jedno balení obsahuje 5 kusů ampulek po 0,2g – a dle přiloženého návodu si připravíte léčivou dávku mateří kašičky. Mateří kašička posiluje odolnost organismu a příznivě působí na psychiku. Podporuje zotavování a regeneraci organismu a pomáhá zvyšovat duševní a fyzickou sílu organismu. Zpomaluje proces stárnutí a odstraňuje únavu.

KVĚTOVÝ PYL je dalším produktem našich včel, který lze koupit v naší prodejně ve formě drobných granulí. Tyto granule lze bez další úpravy zamíchat do medu nebo jogurtu a používat jako doplněk stravy, který je vhodný na snižování tlaku a cholesterolu v krvi. Květový pyl také pomáhá při trávení a podporuje tvorbu červených krvinek. Na jaře a v zimě je květový pyl výborným zdrojem energie.

PROPOLIS je dalším zdraví prospěšným produktem, který včely vytvářejí z látek nasbíraných na rostlinách, které produkují pryskyřičné látky. Tyto látky včela zpracuje s výměšky svých hlavových žláz a vytvoří propolis, který používá jako ochranný a stavební materiál. Propolis působí antibakteriálně a zajišťuje, aby se v úlu nemnožily škodlivé bakterie, které by mohly ohrozit život v úlu. Propolis je tedy směs pryskyřic, éterických olejů, bioaktivních látek a pylu. Lze jej používat na výrobu tinktury a propolisových kapek, které mají protizánětlivé účinky a lze je například používat k odstranění bradavic a desinfekci drobných poranění. Prodáváme Surový propolis v granulích, Propolisovou tinkturu, Bonbony s propolisem, Mast s propolisem, Gel s propolisem.

APISIN je vlastně včelí jed a používá se jako léčivo na nemocné klouby a záněty nervů. Nabízíme vám Mast s apisinem na ulehčení problémů s revmatismem a léčení bolavých kloubů.